تبلیغات
منــــجــــی قــــــــرن - دیدارهای امام

 
  • مطالب ویژه
  • تازه ها
  • بهتر بشناسیم
ثبت دیدارهای مردم و مسئولین با حضرت امام خمینی (س) صرف نظر از نگارش گوشه هایی از فعالیتها و سیرۀ سیاسی و اجتماعی امام، مبیّن یکی دیگر از ویژگیهای رهبری در انقلاب اسلامی است. بررسی دیدارهای حضرت امام نشان می دهد که کانالهای ارتباطی ایشان همه جانبه بوده و به جرأت می توان ادعا کرد که مطلع ترین فرد بر اوضاع مملکت حضرت امام خمینی (س) بوده است.
ثبت دیدارهای مردم و مسئولین با حضرت امام خمینی(س) صرف نظر از نگارش گوشه هایی از فعالیتها و سیرۀ سیاسی و اجتماعی امام، مبیّن یکی دیگر از ویژگیهای رهبری در انقلاب اسلامی است و توجه به جایگاه و نقش دیدارهای حضرت امام برای هر محققی که در مسیر شناخت و معرفی انقلاب اسلامی تلاش می کند، امری لازم و ضروری است.
بررسی دیدارهای حضرت امام نشان می دهد که کانالهای ارتباطی ایشان همه جانبه بوده و به جرأت می توان ادعا کرد که مطلع ترین فرد بر اوضاع مملکت حضرت امام خمینی(س) بوده است زیرا یک نگاه گذرا به دیدارهای امام این نتیجه را به دست می دهد که تمامی ارگانها و نهادها، اقشار و احزاب و گروهها و حتی اشخاص و جریانات مخالف نظام که متقاضی دیدار با امام بوده اند، حضوراً امام را ملاقات کرده و مسائل خویش را در میان نهاده اند. همچنین تعداد ملاقاتهای عمومی و عناوین گروههای دیدارکننده نشانگر آن است که بیشترین ارتباط امام با مردم عادی و کشاورزان و کارگران و روستائیان و شهروندان از طبقات محروم و متوسط بوده است و در حقیقت بیشترین تعداد ملاقاتها را محرومین و مستضعفین و به تعبیر حضرت امام «صاحبان اصلی انقلاب» به خود اختصاص داده اند. 
در صدر عناوین دیدارکنندگان، از لحاظ تعداد تراکم جمعیت نام افتخارانگیز خانوادۀ شهدا، مفقودین، اسرا و جانبازان به چشم می خورد. روحانیت به عنوان پیشتازان نهضت امام خمینی و دانشگاهیان و فرهنگیان و دانش آموزان حضوری چشمگیر در جمعیتهای دیدارکننده داشته اند. نقش بانوان نیز چه به صورت اختصاصی و یا همراه با مردان در گروه های دیدارکننده نمودار است. دیدار با اعضای نهضت های آزادی بخش نشانه اهمیت ارتباط با مبارزین و ملل مسلمان و اهتمام به بعد سیاست خارجی نظام اسلامی است. ارگانها و نهادها، اقشار و احزاب و گروه ها و حتی اشخاص و جریانات مخالف نظام که متقاضی دیدار با امام بوده اند، حضوراً امام را ملاقات کرده و مسائل خویش را در میان نهاده اند.

کتابخانه چندرسانه ای

طبقه بندی: مــــنجــــی قــــــــرن،  خاطرات مرتبط با امام(ره)، 
نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 10 مرداد 1392 توسط وحید
تمامی حقوق مطالب برای منــــجــــی قــــــــرن محفوظ می باشد