تبلیغات
منــــجــــی قــــــــرن - شعر در قامت قلم امام

 
  • مطالب ویژه
  • تازه ها
  • بهتر بشناسیم

شعر در قامت قلم امام

امام خمینی (ره)

چهره امام خمینی در شعرش، چهره‌ای است كه ما را ناظر و شاهد ذهنیتی می‌نماید كه متفاوت با روزمره زندگی یك رهبر بزرگ در سال‌های قرن بیستم است. امام خمینی از این نگاه مردی شوریده و دلسوخته معرفی می‌شود كه در تمامی اشعارش به دنبال بیان و وصف دلی سوخته در راه وصل به معبود خویش است. امام از دوران جوانی به شعر سرودن می‌پرداخت و در عین دلبستگی مشخص و انكار ناشدنی‌اش كه به ادبیات عرفانی و كهن ایران داشت، از زبانی سود می‌برد كه شكل آن به هیأت شعر عرفانی و اصطلاحات برگرفته از همین مسلك است.

چهره امام خمینی در شعرش، چهره‌ای است كه ما را ناظر و شاهد ذهنیتی می‌نماید كه متفاوت با روزمره زندگی یك رهبر بزرگ در سال‌های قرن بیستم است

با این كلیات حضرت امام در دوره‌های مختلف زندگی‌شان از سرودن شعر غافل نمانده ولی بسیاری از اشعار دوران جوانی ایشان به علت سفرهای پی در پی گم شده و برخی دیگر نیز در مسیر حوادثی همچون هجوم مأموران ساواك به منزل ایشان از دست رفت.

بنابر نوشته آغازین دیوان امام، اشعاری كه امروزه از ایشان منتشر شده است شامل برخی اشعار قدیمی و سروده‌هایی است كه ایشان در سال‌های پس از پیروزی انقلاب سروده‌اند.

تا قبل از رحلت حضرت امام اشعار ایشان به صورت كتاب‌های مستقل و یا در كنار هم عرضه نشده بود و

طبقه بندی: مــــنجــــی قــــــــرن،  تــألیــــفات امــــــام(ره)،  اشعـــار و متــــن ادبـی، 
برچسب ها: شهر، امام، امام خمینی،  
نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 4 مهر 1392 توسط وحید
تمامی حقوق مطالب برای منــــجــــی قــــــــرن محفوظ می باشد